KURSY

Zakres kursu dla początkujących spedytorów międzynarodowych:

1. Firma transportowa a spedycyja

W tym punkcie poznasz między innymi : różnice między firmą transportową a spedycyjną, struktura firm, wybór miejsca zatrudnienia na danym etapie kariery, wybór strategii działania w zależności od rodzaj firmy (oraz jej struktury).

2. Zagadnienia techniczne

Rodzaje i najpopularniejsze tabory oraz ich niezbędne wyposażenie. Zarządzanie przestrzenią ładunkową oraz czasem pracy kierowcy/kierowców. Rodzaje wymaganej dokumentacji technicznej i handlowej

3. Narzędzia pracy spedytora oraz ich optymalne wykorzystanie

W tym punkcie przedstawione zostaną niezbędne narzędzia i aplikacje do pracy spedytora oraz takie, które w znaczny sposób ją ułatwiają.

4. Najpopularniejsze giełdy transportowo-spedycyjne

Giełda transportowa to potężnie narzędzie, które umiejętne użyte może bardzo ułatwić komfort pracy spedytora, w rozdziale tym opisane zostaną najpolpulerniejsze giełdy w europie oraz ich funkcjonalności.

5. Amplituda rynku w transporcie

Każda branża ma lepszy i gorszy okres działalności - podobnie jest w transporcie i spedycji. W punkcie tym dowiesz się kiedy takich okresów się spodziewać i jak się do nich przygotować a także poznasz reguły i zasady działania rynku w najpopularniejszych krajach Europy.

6. Budowanie relacji biznesowych

Partner biznesowy to nie tylko odbiorca naszych usług. W punkcie tym dowiesz się jak ważnym może okazać się Twój kolega z pracy bądź kierowca i jak takie relacje wykorzystać celem zwiększenia swojej produktywności.

7. Pułapki czyhające na spedytorów

Podobno człowiek najlepiej uczy się na błędach, a ponieważ w zawodzie spedytora błędy te bywają bardzo kosztowne, dlatego warto uczyć się na błędach innych. W punkcie tym poznasz ciekawe historie z życia spedytora (nie wszystkie kończące się happyendem). Dowiesz się jak w łatwy sposób można uniknąć większości z czyhających problemów w świecie transportu i spedycji.

Skontaktuj się z nami.

Telefon:

0048 696 536 502

kontakt telefoniczny jest możliwy w godzinach od 16:00 do 18:00

 

Email:

info[ at ]fleekteam.com